Waarom PTI klaar is voor de volgende stap

Casper over visie, verbreding en samenwerken aan groei

Als Casper terugkijkt op zijn eerste jaar als Algemeen Directeur van PTI, overheerst vooral het gevoel dat er veel in beweging is gekomen. “We hebben grote stappen gezet,” zegt hij. “Niet altijd zichtbaar aan de buitenkant, maar wel voelbaar. Voor ons team én voor onze klanten.”

 

Samen met Guido, Directeur IT & Innovatie, staat hij sinds een jaar aan het roer van het bedrijf. Een periode waarin belangrijke keuzes zijn gemaakt en waarin stap voor stap is gebouwd aan een stevige basis voor de toekomst.

Eerst rust, dan groei

Die stappen begonnen bewust bij stabiliteit. “We hebben afgelopen jaar flink ingezet op het beter laten presteren van wat er al stond,” legt Casper uit. “Onze dienstverlening, het platform en de samenwerking met klanten. Dat betaalt zich uit. We horen terug dat klanten ook dit jaar weer tevreden zijn en dat ze ons zien als een betrouwbare partner.”

 

Dat vertrouwen is essentieel in een omgeving waar planning continu onder druk staat. “Field service lijkt soms eenvoudig, maar dat is het zeker niet,” zegt Casper. “Veranderende omstandigheden, klantcontact en meerdere werkstromen vragen om slimme keuzes en processen die goed op elkaar aansluiten.”

 

Van niche naar bredere inzet

Vooruitkijken betekent voor PTI niet loslaten waar het bedrijf vandaan komt, maar juist verder bouwen vanuit die kracht. “Het gaat al lang niet meer alleen om meters,” legt Casper uit. “Het draait om het plannen en uitvoeren van werkzaamheden. Zodra een monteur meerdere bezoeken per dag heeft, wordt planning echt interessant. En dat zie je terug in veel sectoren.”

 

Installaties, onderhoud, telecom, storingen of werkzaamheden bij woningcorporaties. “Dat kunnen kleine installaties zijn, onderhoudsbezoeken of advies aan huis. Die variatie aan werkstromen kunnen wij steeds beter ondersteunen, omdat ons platform schaalbaarder en configureerbaarder is geworden.”

 

MKB+ als logische volgende stap

Juist daar ziet Casper duidelijke kansen. “Veel organisaties merken dat hun ERP-systemen niet zijn ingericht op dynamische buitendienstprocessen,” zegt hij. “Ze bieden vaak onvoldoende flexibiliteit voor planning en uitvoering in het veld. Wij zijn een best-of-breed oplossing voor field service planning. Voor MKB+ én voor grotere organisaties die grip willen houden op hun operatie.”

 

Die flexibiliteit maakt PTI steeds interessanter voor MKB+ organisaties. “We voeren daar momenteel veel gesprekken,” vertelt Casper. “Deze bedrijven zoeken geen star systeem, maar een oplossing die meebeweegt met hun dagelijkse praktijk. Dat is precies waar wij waarde toevoegen, zonder onnodige complexiteit.”

 

Samen met klanten doorontwikkelen

De samenwerking met huidige klanten speelt daarin een centrale rol. “We zijn heel blij met de klanten die we bedienen. Zij vormen onze basis,” zegt Casper. “We zien ook dat er steeds vaker behoefte is om meer processen aan te sluiten. Die signalen nemen we direct mee in onze productvisie.”

 

Voor 2026 ligt de focus daarom nadrukkelijk op doorontwikkeling. “We willen nog beter luisteren naar de markt. Welke modules of features zijn nog nodig? Welke integraties met CRM-systemen zijn verder wenselijk? Daar zetten we nu vol op in.”

 

Vooruit met vertrouwen

Casper wil zich dit jaar ook richten op de doorontwikkeling van de mensen zelf. Want succes zit niet alleen in technologie. “We blijven investeren in cultuur, saamhorigheid en verbinding. PTI is gebouwd door mensen. En dat blijft zo.”

 

Daarmee is de ambitie helder. “We willen groeien, maar beheerst,” besluit Casper. “Nieuwe klanten aansluiten binnen een duidelijk tijdsbestek. Realistische plannen. En vooral blijven doen waar we goed in zijn: field service planning makkelijker en voorspelbaarder maken.”

Heb je vragen of wil je meer weten over de mogelijkheden van onze PTI Planning Suite?

Neem contact met ons op voor een persoonlijk gesprek.

Neem contact op